TV dozorowa w nowoczesnym wykonaniu
System cyfrowej rejestracji obrazu to najbliższa rzeczywistość CCTV. Eliminacja taśm magnetycznych oraz innych mechanicznych części powoduje wzrost niezawodności systemów monitoringu telewizyjnego. Cyfrowe urządzenia obróbki obrazu na bazie rejestratora umożliwiają pracę wielozadaniową. Można więc nie tylko rejestrować obrazy, ale i odtwarzać i przesyłać w tym samym czasie bez konieczności przerywania którejkolwiek z wymienionych czynności. Otwiera to nowe horyzonty zastosowań i zwiększa stopień bezpieczeństwa ochranianych obiektów.
Nowoczesne i superwydajne kamery stosowane w najbardziej wymagających sieciach monitoringu dozorowego oferujące w przypadku kamer sieciowych IP możliwość funkcjonowania w sieciach teleinformatycznych oraz w przypadku kamer megapikselowych rejestrowanie obrazu w wysokich rozdzielczościach dochodzących do kilku megapikseli. Rozwiązania monitoringu sieciowego IP oparte o protokół TCP/IP to najbardziej uniwersalne i zaawansowane technologicznie środki do realizacji monitoringu przemysłowego z najwyższej półki. Do zalet wykorzystania kamer IP można zaliczyć cały szereg korzyści jakie płyną z zastosowania technologii sieciowej:
- możliwość transmisji danych i zasilania z użyciem jednego okablowania, w przypadku technologii PoE (Power over Ethernet) zasilanie i dane są przesyłane kablem typu skrętka,
- możliwość redukcji niezbędnego okablowania oraz tym samym obniżenie kosztów budowy i późniejszej modernizacji sieci monitoringu wizyjnego,
- wysokie rozdzielczości rejestrowanego obrazu zapewniają szersze możliwości wykorzystania jako materiału dowodowego oraz w czynnościach procesowych do rozpoznania twarzy osób niepowołanych lub rozpoznania rejestracji samochodów znajdujących się w obserwowanym obszarze,
- szersze możliwości obróbki cyfrowej i kompresji z zachowaniem wysokich parametrów i szczegółowości zapisywanych obrazów z kamer IP i kamer megapikselowych,
- pełne możliwości zarządzania parametrami oraz trybami pracy kamer IP poprzez aplikacje dostępne w sieci lokalnej lub nawet w sieci globalnej internet,
- współpraca z sieciowymi rejestratorami obrazu NVR za pośrednictwem sieci o megabitowych przepustowościach,
- możliwość wykorzystania technologii bezprzewodowej, która redukuje problematykę okablowania i zwiększa praktyczne możliwości zastosowania kamer IP oraz kamer megapikselowych wyposażonych w bezprzewodowe karty sieciowe WLAN,
- w przypadku kamer szybkoobrotowych PTZ możliwość sterowania za pośrednictwem dedykowanych aplikacji, dostępnych również z poziomu zwykłej przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca wyposażonego w łącze internetowe w tym w centrum danych CCTV,
- kamery sieciowe wyposażone w oświetlacz podczerwieni umożliwiają rejestrację obrazów w trybie dzień/noc w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych nie ustępując funkcjonalności analogowych kamer przemysłowych
Kamery IP
Kamery IP to rodzina profesjonalnych kamer przemysłowych, których konstrukcja bazuje na szeregu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym prezentowane kamery oferują najwyższy poziom pracy. Zostały stworzone głównie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i systemach monitoringu IP. Zastosowane w nich technologie dają możliwość prowadzenia efektywnej obserwacji, w miejscach gdzie inne kamery są bezużyteczne.
Kamery IP produkty znane i cenione przez specjalistów z branży security na całym świecie. Szeroki wybór kamer przemysłowych pozwala na stworzenie systemu monitoringu IP niemalże w dowolnej konfiguracji. Kamery IP idealnie nadają się do prowadzenia nadzoru wizyjnego w newralgicznych obiektach, takich jak: lotniska, centra handlowe, hale targowe, kasyna, kompleksy hotelowe.
Megapikselowa rozdzielczość obrazu
Kamery IP wytwarzają megapixelowy obraz. Wysoka rozdzielczość generowanego obrazu bez problemu pozwala na skuteczną identyfikację osób i obiektów, które w danej chwili znajdują się w polu widzenia kamery. Ponadto Kamery IP zreguły zapewniają wierną reprodukcję barw oraz szczegółowe odwzorowanie nawet najmniejszych obiektów.
Progresywne skanowanie obrazu
Kamery sieciowe IP pracują w oparciu o przetworniki CCD, które dodatkowo zostały wsparte przez technologię cyfrowej obróbki DSP i progresywnego skanowania obrazu. Dzięki technologii progresywnego skanowania kamery IP rzetelnie odwzorowują nawet poruszające się obiekty. Doskonała jakość generowanego obrazu pozwala na łatwą identyfikację twarzy, nawet szybko poruszających się osób.
Technologia ABS (Adaptive Black Stretch)
Innowacyjna technologia ABS to kolejna zaleta kamer sieciowych IP. Zadaniem funkcji ABS jest wzmacnianie słabo naświetlonych obszarów obrazu, dzięki czemu uzyskujemy obraz o jednolitym nasyceniu światła. Równomierne oświetlenie sceny sprawia, że bez najmniejszego problemu możemy dostrzec najdrobniejsze szczegóły, które w przypadku tradycyjnych kamer pozostają niewidoczne.
Technologia Super Dynamic III – imponująca jakość
Technologia Super Dynamic III to innowacyjne rozwiązanie firmy Panasonic, które możemy spotkać jedynie w kamerach przemysłowych tej marki. Technologia Super Dynamic III zapewnia rzetelne odwzorowanie obserwowanej sceny o różnym poziomie oświetlenia. Jakość ta jest całkowicie niedostępna dla kamer standardowych ze względu na ograniczony zakres dynamiki. Dodatkowo technologia SDIII gwarantuje bardzo wysoki poziom jakości i „inteligencji” generowanego obrazu.
Podwyższona czułość – monitoring dzień/noc
Podwyższona czułość na oświetlenie to kolejny atut kamer przemysłowych IP. Dualny tryb pracy z wysoką czułością dla trybu kolorowego sprawia, że kamery z tej serii idealnie nadają się do zastosowania w instalacjach monitoringu całodobwego. Niezależnie od panujących warunków oświetleniowych (dzień/noc) kamery IP oferują obraz z wyraźnie zauważalnymi detalami.
Wysoka ostrość obrazu : Funkcja ABF (Auto Back Focus), Focus Assistant
Za sprawą technologii ABF kamery IP automatycznie dostosowują ostrość obrazu do panujących warunków oświetleniowych. Dzięki tej funkcji obraz wytwarzany przez kamery i-Pro jest zawsze ostry i pełen wyraźnie widocznych szczegółów. Ogromną zaletą prezentowanej serii kamer przemysłowych jest również funkcja Focus Assistant, która sprawia, że optymalizacja ostrości jest bardzo prosta. Głównym elementem ułatwiającym ustawienie optymalnej ostrości jest szereg wskazówek wyświetlanych bezpośrednio na obrazie. Wszystkie te elementy gwarantują prawidłową instalację i dostosowanie kamery do wymagań użytkownika końcowego.
Wyraźny obraz w każdych warunkach : Cyfrowa redukcja szumów
Praca przy słabym oświetleniu wymaga wzmocnienia sygnału wizyjnego, co bezpośrednio wiąże się ze zwiększeniem ilości szumów. Zastosowane w kamerach IP wyspecjalizowane algorytmy cyfrowej redukcji szumów znacznie je ograniczają, a tym samym zapewniają wysoki poziom generowanego obrazu nawet podczas pracy przy słabym oświetleniu i niekorzystnych warunkach pogodowych.
Automatyczna stabilizacja obrazu
Kamery przemysłowe i-Pro doskonale nadają się do instalacji w miejscach, w których urządzenia wizyjne muszą pracować pod wpływem silnego wiatru i wibracji. Zastosowana w nich technologia automatycznej stabilizacji obrazu sprawia, że nawet silne podmuchy wiatru, które mogą wibrować kamerą nie mają większego wpływu na jakość wytwarzanego obrazu. Poniżej porównanie obrazu z kamery bez automatycznej stabilizacji z kamerą przemysłową IP (praca w tych samych warunkach).
Obserwacja przez sieć IP w czasie rzeczywistym
Rodzina kamer IP to przede wszystkich zaawansowane urządzenia sieciowe IP, które dzięki wielu nowoczesnym technikom zwiększania wydajności gwarantują płynną obserwację przez sieć IP w czasie rzeczywistym. Kamery IP mogą transmitować obraz po sieci IP z prędkością 30 kl./s w czasie rzeczywistym za pomocą dwóch sa nawet 3 strumieni. Wysoka płynność transmisji obrazów pozwala na prowadzenie efektywnej obserwacji obiektu z poziomu sieci IP.
Zasilanie PoE (Power over Ethernet)
Zaawansowana technologia Power over Ethernet zgodna z IEEE802.3af sprawia, że zarówno transmisja obrazu jak zasilanie może być realizowane bezpośrednio z sieci IP i to na dodatek za pomocą jednego przewodu. Główną korzyścią wynikającą z funkcji PoE jest prosta i bezproblemowa instalacja. Ponadto, technologia PoE znacznie ogranicza koszty związane z eksploatacją kamer, co w przypadku dużych systemów monitoringu jest istotnym szczegółem.